Lavanta Yağı Ürün Görseli

Saçlar İçin Botoks Nedir?

Kırışıklıkları düşündüğünüz zaman, bazı kişilerin kırışıklıkları düzeltmek için kullandığı yaygın bir reçeteli ilaç olan onabotulinumtoxin A (Botox) düşünebilirsiniz. Peki ya botunuz için saçlarınız?

Kafanızdaki tüyler yaşlandıkça tıpkı cildiniz gibi dolgunluk ve elastikiyet kaybediyor. Yeni saç ürünleri kendilerini saç için Botoks olarak pazarlıyorlar çünkü saç doldurmaya, pürüzsüzleşmeye ve kıvrılmayı azaltmaya yardımcı olmalılar.

Saçlar için Botox, Botox içerir mi?

Saçlar için botoks aslında ana madde olduğunu botulinum toksini, bir madde içermez Botox . Bunun yerine, ürünün işleyişi temelinde bir isim. Tıpkı Botox’un kasları rahatlatıp cildi pürüzsüzleştirerek yaptığı gibi, “saç Botoksu” saçların tek tek elyaflarını doldurarak dolgunluk kazandırmaya ve pürüzsüz hale getirmeye çalışır.

Saç Botoksu Nasıl Çalışır?

Saç Botoksu aslında keratin gibi dolgu maddesi ile saç tellerini kaplayan derin bir bakım tedavisidir. Tedavi, saçları daha dolu ve parlak görünmesi için her bir saç örgüsünde kırık veya ince alanlar doldurur.

Bileşenler, ürüne göre değişir. L’Oreal Professional’ın Fiberceutic, saç tellerini esnek, yumuşak elyaflarla doldurmak için Intra-Cylane adlı bir bileşen kullanıyor. Bu, dolgun ve pürüzsüz saç görünümünü yaratmaya yardımcı olur. Bir başka popüler ürün olan Majestic Hair Botox, patentli bir karışımını iddia ediyor:

 • havyar yağı
 • BONT-L peptidi
 • vitamin B-5
 • E vitaminleri
 • Tedavinin “Botoks” kısmını oluşturan kollajen kompleksi
Botoks’u saçları kimler kullanabilir?

Aşağıdaki durumlarda saçlar için Botoks kullanabilirsiniz:

 • Bölünmüş uçları
 • çok ince saçlar, hacim veya parlaklık eksik
 • hasarlı saç
 • Kıvırcık saç
 • düzeltmek istediğiniz saç

Genel olarak, saç Botoksu her saç türü için güvenli kabul edilir.

Uygulama sırasında ne olur?

Saçlarınız için Botox, herhangi bir enjeksiyon kullanmaz. Bunun yerine, direk olarak saç tellerine uygulanan bir kıvamlandırma ajanıdır. Evde uygulamak için tedaviye ya da ürün satın almak için bir kuaföre gidebilirsiniz.

Tedavi saç şakaklarınızı açmak için şampuan ile başlar ve kondisyon için ipleri hazırlar. Biberon saçları kökten uca masaj yaparak iplere uygulanır. Tedavi, genellikle 20-90 dakika arasında ıslak saç üzerine bırakılır.

Bazı stilistler kurutmadan ve düz demirle saçlarınızı düzeltmeden önce ürünü durulayabilir. Diğer stilistler, ürünün saç tellerine daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olmak için saçlarını kuru ve düzleştirirken saçlarını terk edebilir.

Saç kurutma işleminin hemen ardından Botox saç bakımı sonuçlarını göreceksiniz.

Saç Botoksunun etkisi ne kadar?

Saç Botoksu şu an popüler bir eğilim ve gerçek anlaşma olduğunu iddia eden birçok evde versiyon var. Bu ürünlerin ne kadar iyi çalıştığını veya içeriklerin yüksek kalitede olup olmadığını bilmek zor.

İyi sonuçlar almak için en iyi bahis, güvenilir bir salon ziyaret etmek ve orada bir saç stilistine tedaviye ilişkin tavsiyeler istemek olacaktır. Saç stilistleri ürünlerini doğrulanmış satıcılardan satın alabilir, bu nedenle güvenilir satıcılardan en iyi ürünleri alıyor olduklarını biliyorlar.

Saç Botoksunun etkileri 2-4 ay sürer, ancak kesin zaman aralığı kişiden kişiye değişir. Sonuçları korumak için düşük sülfatlı veya sülfat içermeyen bir şampuan kullanman önerilir.

Saç Botoksu güvenilir mi?

Herhangi bir saç tedavisinde olduğu gibi, cilt tahrişi veya alerjik reaksiyon için bir risk söz konusudur, ancak ürün kullanım için güvenli kabul edilir. Yan etkilere neden olma riskini azaltmak için, tedavinin cildinizle temas etmemesi gerekir.

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )