Lavanta Yağı Ürün Görseli

Saç kırılmalarını nasıl düzeltirim?

Bu, özellikle “kısa tüyler” kırılmanın oluşabileceği alanlarda (saç çizgisi etrafında, vb.), Belirlenmesi oldukça zordur. İlk göreviniz saçları yakından incelemek ve tüyler üzerinde gerginlik belirtileri aramaktır – örneğin uçları kırmak, germek vb. Eğer stres veya hasar belirtileri varsa kırılma olası nedendir. Kırılmanın beklendiği durumlarda, bu durum iki kat daha kesin olabilir. Örneğin: Bir kişi saçlarını sıkı bir atlı kuyruk içine takar ve alın ve tapınaklarda kısa kıllar görmeye başlar.

Ayrıca saçınızın durumunu da düşünmelisiniz. Saçlarınızı düzenli olarak kimyasal işleme tabi tutarsanız (renk, düzelme ve / veya perma) bu işlemler kıla aşırı derecede sert olabilir ve zayıflamış olarak kırılma ihtimalini çok daha yüksektir. Bu, özellikle saçın stil tarafından vurgulanan alanlarda geçerlidir.

Kisa saçlar, kafa derisindeki yerlerde, stillerin önemli strese maruz kalmasina maruz kalmadiklarinda, kopma daha az olur. Örneğin, genellikle saçınızı gevşek ve orta kısımda bırakırsanız, ancak saç dökülmesinde yer alan diğer saçlar arasında ayrım boyunca OLMAYAN diğer tüyler arasında “pırıl pırıl” olduğunu fark ederseniz, saçın basitçe “yeni büyüme” olduğu makul bir şans var “Yakın zamanda saçlarını dökülen folliküllerde.

Saçın bu yeni büyümesi çok sayılamayacak. Ortalama tüylerin sadece% 10’u herhangi bir zamanda dinlenme aşamasında (geriye kalan büyüme fazındadır) ve yeni saçlar eski saçları follikülün dışına iterken, kıllar dinlenme aşamasından sonra dökülür. genelde yalnızca başınızdaki kılların% 10’unu bu kısa, yeni yetişmiş tüyler olarak görürdü. Ayrı ayrı foliküllerin kendi büyüme, dinlenme ve dökülme döngüsünü izlediği ve bu döngülerin süresi eşit olmayabileceği de belirtilmelidir.

Bununla birlikte ne olursa olsun, saçınızın sağlıklı ve güçlü olmasını sağlamak için saçınızı düzgün bir şekilde hazırlamak ve bakım yapmak için özen göstermek isteyeceksiniz. Saçları şampuan olsun veya olmasın, saçınızı günlük olarak ayarlamayı unutmayın.

Saç renginizle oynamak ve her iki ayda bir değişmek suretiyle bakmak eğlenceli olabilir, ancak boyama, perma yapma ve düzleştirme bu kadar çok değildir. Saçınızı kuru ve kırılgan yapar ve saç kırılmasına ve hatta saç dökülmesine neden olabilir. Yelkenle uğraşmayı bıraksan bile, bu donuk, hasar görmüş saçlarla sonsuza kadar yaşamanız gerektiği anlamına gelmez. Aşırı işlemeden kaynaklanan hasarları gidermek için doğru adımları uygulayarak saçınızı tamir etmeniz için doğru yola koyun.

Saçınızı ne sıklıkta yıkadığınızı sınırlayın. Yıkanma saçlarınızı kurutur ve kırılmaya neden olur. Her gün saçlarınızı yıkamak yerine, haftanın her günü veya hatta üç kez tercih edin. Günlerde saçınızı yıkamazsınız, saçlarınız kirli gibi hissediyorsanız, ıslak hale getirin ve saçları düzeltin, ancak şampuanı atlayın.

Saçlarını sağa fırçala. Bir boar-bristled fırça kullanın ve köklerinden uçlarına kadar çalışın. Bu doğal yağları saç boyunca dağıtacaktır. Saçlarınız tıkanıklıklara veya düğümlere eğilimli ise, kırılgan liflerinizin kırılmasını önlemek için fırçalamadan önce detangling sprey kullanın.

Isıtmalı şekillendirme aletlerini kullanmayı sınırlandırın. Saçlarınız aşırı işlemeden zaten hasar gördü ve ısı daha da kötüleştirecek. Saç fırınınızı, kurutma makinenizi veya düzleştiriciyi kullanmanız gerekiyorsa öncelikle saçlarınızı ısı koruyucu bir serumla koruyun.

Havlu saçlarınızı düzgünce kurutun. Suyu dışarı atmak için havluyu saçlarınızın üzerinden hızlı bir şekilde ovmakta alışık olabilirsiniz, ancak bu durum daha fazla hasar ve kırılmaya neden olabilir. Bunun yerine, bir mikrofiber havlu kullanın ve fazla suyu çıkarmak için saçınızı lekeleyin. Saçınızı havluyla sarmayın, saç dökülmesine neden olabilir.

Haftada bir kez saçlarınızı derinleştirin. Mağazada satılan derin kremi kullanabilir veya kendi kremi yapabilirsiniz. ½ bardak sade yoğurt, 1 yumurta ve 1 çorba kaşığı limon suyu bir kap içine karıştırın. Karışımı havlu-kurutulmuş saç üzerine pürüzsüz hale getirin. Ilık suyla saçlarınızı durulamadan önce 20 dakika bekleyin.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )