Lavanta Yağı Ürün Görseli

Lavanta Yağı Seti Nedir? Faydaları Ve Avantajları Nelerdir?

Lavanta yağı seti öncelikli olarak güzel bir koku yaydığı için oda kokusu ve parfüm yapımında kullanılır. Sağlığa biroldukça pozitif tesiri olan lavanta yağının faydalarından bazıları;

lavanta-yagi-seti-nedir-faydalari-ve-avantajlari-nelerdir

Strese iyi gelir. Lavanta aromaterapisinin strese iyi geldiğine dair biroldukça çalışma yapılmıştır. Bunlardan birinin sonucuna bakılırsa, günde 80 mg lavanta yağı kullanan kişilerde depresyon oranında %32.7’ye kadar azalma görüldü. Uykusuzluğa iyi gelir. Uykusuzluğa iyi gelmesinin yanı sıra uyku kalitesini de arttırır. Meydana getirilen bir araştırmaya bakılırsa bu yağ uykuya dalma süresini ve uykusuzluk belirtilerini azaltmıştır. Uykusuzluğa karşı etkileri için, uyumadan önce boynunuza, göğsünüze yada bileklerinize lavanta yağı sürebilirsiniz. Bu sayede vücudunuzda rahatlama olur ve rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz. Baş ağrılarını hafifletici özelliği vardır. Migren gibi şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Nöroloji European Journal dergisinde yayınlanan bir araştırmaya nazaran, 15 dakika boyunca lavanta yağı solunduğunda migren ve baş ağrılarında önemli azalmalar görülmüştür.

Lavanta Yağı Sağlığa Etkileri Nelerdir?

Soğuk algınlığı için çok faydalıdır. Boğazca enfeksiyonları, öksürük, grip, astım, sinüs tıkanıklığı, bronşit, boğmaca, larenjit ve bademcik iltihabı gibi çeşitli solunum yolu rahatsızlıkları için kullanılabilir. Bazı etkileri için boyun ve göğüs bu yağ ile ovulabilir. Balgam söktürücü özelliği de vardır. Organik bir parfüm olarak kullanılabilir. Mükemmel kokusu yardımıyla adeta bir parfüm özelliği vardır. Sizler de hemen lavanta yağı seti sipariş edebilir ve istediğiniz gibi sonuç alabilirsiniz.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )